X
app icon
Fussilet Vakfı
İyilikte Yarışmak İçin
İNDİR
Benim Hikayem

Zaman Geçiyor | Tuğba

  • 22.10.2017

“Benim kapanma hikayem, eşimle tanıştıktan sonra oldu.

Evet kapanmadan önce açıktım, fakat 5 vakit namazımı kılıyordum. Kapanmak istiyordum. Fakat her zaman şeytan farklı yerden vuruyordu beni. ‘Kapanırsam açılırım, yok kapalılık bana yakışmaz’ gibi ama hep bugün olmazsa birgün kapanacağım sözü vardı aklımda.

Sonra ben, eşimle tanıştım. Biz birbirimizi tanımaya çalışırken hep eşim ‘sana kapalılık çok yakışır’ gibi cümleler kullanıyordu. Bende gönlümde olmadığı için sadece gülümseyerek geçiyordum.
Eşim, her görüşmemizde aynı cümleleri kurunca, sonra dedim kendime ‘Neden olmasın!’

İlk önce kıyafetlerimden başladım, kısa gömlekler giyiyordum onları çıkardım ve bir sürü tunik aldım. Birgün eşimin karşısına giyinerek çıktım. Eşim gerçekten çok mutlu oldu. Anlamıştı, küçükte olsa adım attığımı.

Sonra eşim İngilizce kursu için İngiltere’ye 6 ay gitmeye karar verdi. Bende her gün aynı şekilde işime gidiyordum.

Zaman geçiyor Tuğba da değişiyor. Artık kendim için Rabbimin bize emrettiği kapanmayı çok istiyordum. Ağızdan değil, yürekten istiyordum.

6 ay geçmişti ve eşim İstanbul’a dönecekti. Dönmesine bir hafta vardı. Birgün işten eve geldim. Ailemle oturuyordum. O an Rabbim kapanmayı kondurdu. İnanamazsınız ama gerçekten yüreğim farklı hissediyordu, atıyordu.

Evet gerçekten hazırdım. Rabbime bin şükür hemen annemin eşarplarından birini ütüledim. Ertesi gün ise kapalı gidecektim. İçim o kadar rahat ki, o kadar mutluydum ki..

Annem ile babamı görseniz, benim iki katı mutluğumu yaşıyorlar. Rabbim yokluklarını göstermesin.

Evet o gece bitti ve ben işe başım kapalı bir şekilde, o güne başladım. Herkes tabii ki de ilk başta şaşırdılar ama arkadaşlarım da çok mutlu oldular.

Ben eşime kapandığımı söylememiştim. Çünkü beni geldiğinde görmesini istemiştim.

O gün gelmişti. Eşim gelecek ve görüşecektik. Beni gördü. Adam şokta ama gözlerinin içi o kadar güzel bakıyordu ki. Mutlu olduğunu görebiliyordum. Biz o an duygusallaştık tabii ki de.
Elhamdülillah o günden beri kapalıyım.

Hiçbir zaman şu algılansın istemiyorum: Ben, eşim istediği için kapanmadım. Rabbimin rızasını kazanmak için kapandım ama eşimden de Allah razı olsun, o benim vesilemdir.”
.
.
.
Tuğba hanıma, hikayesini bize ulaştırdığı için teşekkür ederiz.
Allah Teala, imanınızı, ilminizi artırsın. Dosdoğru yolunda, sağlam adımlarla yürüyen saliha kullarından eylesin.
Selametle..

 

Hafsa Taşkıran

Yorum Yap

Paylaş

5 Dakika Sonrası | Neslihan Sağlam

“Benim içimde Allah sevgisi hep vardı. Yalnız bunu hep içimde ve gece dualarımda dillendirirdim. Böyle başladı ve her zaman Allah’a yalvardım, ‘Bana kapanmayı, imanımı çoğaltmayı nasip et’ diye. Derken, 8…

İNCELE

Yorum Yapın

>