X
app icon
Fussilet Vakfı
İyilikte Yarışmak İçin
İNDİR
Benim Hikayem

Amacım ne? | Meryem

 • 05.11.2017

“2 yıl önce açıktım. Tesettüre girmek gibi bir düşüncem yoktu.

Şu an hayatımda olan kişiyle sadece arkadaş gibi konuşuyorduk sohbet ediyorduk, kendisi dindar salih bir insandı.
Bir gece dini bir muhabbet ediyorduk. Gerek cennet cehennem, gerek tesettür konusunda, birçok konuda beni bilgilendirdi. O gece hiç uyuyamadım. ‘Ben neden bu yanlışın içindeyim? Amacım ne? Ben bu haldeyken beni Yaratanın rızasını kazanamayacaksam neden yaşıyorum?’ diye düşündüm.
Ertesi sabah kalktım. Ablam tesettürlü biriydi. Onun şalından taktım, pantolon giydim, uzun kollu gömlek giydim. Evet uygun değildi tesettüre ama artık kafama koymuştum. Ben tesettürlü ve saliha bir insan olmaya kararlıydım.

O sabah hemen fotoğraf çekip konuştuğum kişiye attım. ‘Senin vesilen ile Allah rızası için kapandım. Allah senden razı olsun bana doğruyu gösterdiğin için’ dedim. Kendisi de çok mutlu olmuştu.
Daha sonra onunla bu sohbetlerimiz arttı. Bana her gün bilgilendirici konuşmalar yapıyordu ve bu benim çok hoşuma gidiyordu. Ardından, giyimimi düzelttim. Streç pantolonlar ve tunikleri bir köşeye attım ve etek ferace giymeye başladım. Hemen sonra namazlarıma başladım ve bence en önemlisi Kur’an okumayı çok erken yasta öğrenen biri olmama rağmen bu yıl ramazan ayında ilk hatmimi yaptım çok şükür.

Her şey güzel gidiyordu. Onun ilgisi beni ona daha çok bağlıyordu ve öyle de oldu. Benim geçmişimdeki tüm yanlışlarımı silip, beni doğruya yöneltip, hep kendisine duacı etti ve onunla 09.11.2015’te hiç ayrılmama sözleriyle başladık.

Şu an 2 yıl oldu hala ona ilk gün ki gibi dua ediyorum. O kadar huzurluyum ki, Kur’an okumadığım, namaz kılmadığım zaman hemen ‘Rabbin sana neden bu kadar uzak’ diye düşünüp daha çok bağlanıyorum dinime.

Rabbim ondan binlerce kez razı olsun. Ben günahkar biriyken, beni bu kadar etkileyip gözümdeki o pis perdeyi kaldırıp, beni bu imanlı hayatımda yalnız bırakmadığı için çok teşekkür ediyorum ona. Allah’ım ondan razı olsun.

Şu an ikimizde okuyoruz ve inşaAllah hayırlı bir yuva kurmak istiyoruz. Dualarınızı eksik etmeyin ne olur. Rabbim herkesin gönlündekini nasip etsin. Allah’a emanet olun, dualarda buluşmak dileği ile…”
.
.
.
Meryem hanıma, hikayesini bize ulaştırdığı için teşekkür ederiz.
Allah Teala, imanınızı, ilminizi artırsın. Dosdoğru yolunda, sağlam adımlarla yürüyen saliha kullarından eylesin.
Selametle..

 

Hafsa Taşkıran

Yorum Yap

Paylaş

5 Dakika Sonrası | Neslihan Sağlam

“Benim içimde Allah sevgisi hep vardı. Yalnız bunu hep içimde ve gece dualarımda dillendirirdim. Böyle başladı ve her zaman Allah’a yalvardım, ‘Bana kapanmayı, imanımı çoğaltmayı nasip et’ diye. Derken, 8…

GİT

Yorum Yapın

 • sinan kurtul dedi ki:

  şimdiden teşekkürler

 • sinan kurtul dedi ki:

  hizmetleriniz için teşekkür ediyorum. sizden ricam salman al uteybi ve hazzal al balusi nin kıraatlarıyla daha fazla sure alt yazı çalışması yapmanız .

  • Fussilet Vakfı dedi ki:

   Salman al Utaybi ve Hazza al Balushi programımızda var. Zamanla inşaAllah yayınlanmaya devam edecektir.

 • >