X
app icon
Fussilet Vakfı
İyilikte Yarışmak İçin
İNDİR
Benim Hikayem

5 Dakika Sonrası | Neslihan Sağlam

  • 03.12.2017

“Benim içimde Allah sevgisi hep vardı. Yalnız bunu hep içimde ve gece dualarımda dillendirirdim.

Böyle başladı ve her zaman Allah’a yalvardım, ‘Bana kapanmayı, imanımı çoğaltmayı nasip et’ diye.

Derken, 8 yıl nefsimle savaş verdim. Bu süre zarfında hiç kısa kollu giymedim. Sürekli bol giyindim. Sadece başım açıktı ve kapanmadan önce namaza başladım.

Öyle bir zaman geldi ki, kendimi sorgulamaya başladım, ‘Neden şimdi değil!’ diye. Rabbime yalvardım, ‘Beni davet et umreye. Orada kapanayım ve tövbe edip bir daha açılmayayım’ diye.

Bu arada instagramda takip ettiğim kişilerin firmalarına gidip prova yaptığım çoktur. En son dedim ki, ‘Neslihan 5 dakika sonrasına garantin yok. Sen ne bekliyorsun?’ ‘Bismillah’ deyip kıyafet alışverişine başladım ve Rabbim nasip etti ve 05.06.2015’te kapandım.
Ama bende bir şey eksikti. İçimde tam bir kapalılık sevinci yoktu ve sorgulamaya başladım tekrardan kendimi. Çünkü üstümde pantolon ve uzun gömlek vardı, ‘Bu değil Neslihan!’ diyordu ve ferace tarzı kıyafetlerde almıştım. Bir defa o şekil çıktım, ondan sonra hiç üst ferace ya da o tarz bir şey olmadan çıkmadım ve dedim, ‘Tamam içimi sevinç kapladı, buydu kapalılığım’ ve Rabbim dualarımı kabul etti.

Ondan sonra Mart ayında umreye gittik. Ve bu geçtiğimiz Ramazanda da Rabbim tekradan nasip etti. Ramazan umresi yaptım. Yani bir senede iki defa umre nasip etti Rabbim bana. Şimdi de Rabbimin hacca davet etmesini bekliyorum.

Sonra, birgün sizi buldum ve takip etmeye başladım. Sizde ben çok mutlu olmuştum. Çünkü paylaşımlarınız çok güzel ve etkileyici idi. Daha sonra yeni kapandığımı sizinle paylaştıktan sonra benim resmimi sayfanızda paylaştınız. Ben nasıl mutlu oldum, ‘kapalılığım oluyor’ diye ve ağlamaya başladım, ‘Rabbim sen nasıl güzellik nasip ettin. Neden bunca yıl yapmamışım çok pişmanım’ dedim.

Böylelikle burada bir aile olduk. Sizinle yüz yüze tanışmak ve o naifliğinizi izlemek, sohbet etmek isterim.

Eksiklerim çok, inşaallah tamamlarım.

‘Keşke daha önce yapsaydım kapanmayı’ diye kendimi çok eleştirdim. Sonrada dedim ki, ‘Vaktin bu zamanmış. Şimdi sığın Yaradan’ına.’

Elhamdülillah Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Sağlıkla kalın inşaallah.”
.
.
.
O anı hatırlıyorum da (şu anda da aynı duyguları yaşıyorum), adına ne kadar çok sevinmiştim. Nasip eden Rabbime şükürler olsun ve İnşaAllah isteğin de kabul olur kardeşim.

Neslihan hanıma, hikayesini bize ulaştırdığı için teşekkür ederiz.
Allah Teala, imanınızı, ilminizi artırsın. Dosdoğru yolunda, sağlam adımlarla yürüyen saliha kullarından eylesin.
Selametle..

 

Hafsa Taşkıran

Yorum Yap

Paylaş

Ağrı ve Kitap | Elif

“Ben 2013 yılının Aralık ayında bir gece odamda oturmuş yarınki sınava çalışmaya çalışıyordum. Başıma birdenbire öyle bir ağrı girdi ki, imkanı yok hiçbir şey anlamıyordum. ‘Biraz yatağımda oturayım’ dedim. Sonra…

İNCELE

Yorum Yapın

>