X
app icon
Fussilet Vakfı
İyilikte Yarışmak İçin
İNDİR
Benim Hikayem

20 Yıl.. | Hilal

  • 07.09.2017

“20 yaşına kadar boşa geçmiş bir ömür. Müslümanım denen ama müslümanca yaşanmayan cinsten.

Öğrencilik yıllarımdı. Bir anda sebebini bilmediğim bir sıkıntı ve sürekli kalbimi sıkan bir elle başbaşaydım. Ne yapsam bir türlü geçmiyordu ve artık etrafımdaki herkes endişelenmeye başlamıştı. Ben bana neler olduğunu anlamazken hiç tanımadığım birinin arkadaşıma namaz kılsın düzelecek demesiyle namaz kılmaya başladım. Ne acı ki o yaşa kadar namaz kılmayı dahi bilmiyordum. Ama Müslümandım işte(!).

Bir kaç ay sonra zihnimi bir şeyler kurcalamaya başlamıştı. Örtünmeli miydim? Hiç kimseye bahsetmediğim ama gecelerce “yapabilir miyim, yapamaz mıyım” diye düşündüğüm bir konuydu. Zihnim daima bu düşüncelerle ve Allah ile doluydu. Tabii bir yandan da normal yaşama devam ediyordum. Okul, arkadaşlar..
Uzun zamandır görüşmediğim bir arkadaşımla görüştüm o gün. Oturur oturmaz bana söylediği şey “Ya bu ara, ne zaman seni düşünsem zihnimde örtülü beliriyorsun çok ilginç.” oldu.

Yüzüm nasıl bir hal aldı bilmiyorum ama görmek isterdim. Bu cümleyi duyunca örtünme düşüncemi arkadaşıma anlattım. İlk paylaştığım kişi oydu. “Biliyorsun seninle çok yakınız bunu çok düşündüğün için bana bu şekilde yansımış olabilir ya da bu senin için bir mesaj” dedi. Tabii ben mesaj kısmına yoğunlaşmıştım. Artık tek başıma düşünemez olmuştum, o kalbimi sıkan el geri gelmişti ve ileride ciğerlerime asılan başka eller eklenecekti.

Fiziksel acı hissediyordum, örtünmek isteyip örtünememiş olmaktan. Aileme, arkadaşlarıma anlattım durumu. Onlar için alışılmış bir şey değildi. Örtünmek için erkendi. Birileri beynimi yıkamıştı ya da tarikatlara karışmıştım. Hür irademle Allah’ın emrini yerine getiriyor olamazdım yani(!). Bu ağrılar, sancılar, düşünceler dayanılmaz bir hal aldığında “Bu benim hayatım ve ben bunu yapacağım” dedim. Ertesi gün örtülüydüm..

Elhamdülillah o günden beridir de örtülüyüm. Beni bu yola koyan Rabb’ime sonsuz şükürler olsun.
Geriye dönüp baktığım da tek gördüğüm: Herşeyin O’nun Ol demesiyle olması. Ve beni hayatım boyunca şükrünü eda edemeyeceğim bir yola O’nun koyması..”
.
.
.
Hilal hanıma, hikayesini bize ulşatırdığı için teşekkür ederiz.
Allah Teala, imanınızı, ilminizi artırsın. Dosdoğru yolunda sağlam adımlarla yürüyen kullarından eylesin.
Selametle..

 

Hafsa Taşkıran

Yorum Yap

Paylaş

5 Dakika Sonrası | Neslihan Sağlam

“Benim içimde Allah sevgisi hep vardı. Yalnız bunu hep içimde ve gece dualarımda dillendirirdim. Böyle başladı ve her zaman Allah’a yalvardım, ‘Bana kapanmayı, imanımı çoğaltmayı nasip et’ diye. Derken, 8…

İNCELE

Yorum Yapın

>